Drobečková navigace

Úvod > Pro veřejnost > Vzkazy od rodin a návštěvníků domova > Dopisy od rodin

Dopisy od rodin

Poděkování za péči o maminku Annu Havlátovou, 23.2.2021

Dobrý den,

 

ještě jednou bych chtěla personálu, který se o maminku staral, moc  poděkovat za veškerou péči, starostlivost, trpělivost a empatii.

Osobně pak velké díky paní Homolkové, Bartošové a Musilové za profesionální a zároveň lidský přístup k řešení vzniklých, mnohdy

nelehkých situací.

Všem Vám pak přeji hlavně stálé zdraví, hodně požehnání, trpělivosti a lásky, kterou kolem sebe rozdáváte.

S úctou přátelským pozdravem.

Anna Božková

 

 

Poděkování za péči o maminku Ivanu Pejchalovou, 18.2. 2021

Vážený pane řediteli,

vážená paní zástupkyně, 

rádi bychom, jako děti zemřelé maminky, paní Ivany Pejchalové, poděkovaly za péči, které se jí u vás dostalo na Slunečnice II.

Maminka zpočátku nechápala, proč ji na Mitrov vozíme a bylo pro ni náročné si na to zvyknout. Snažili jsme se ji co nejčastěji (téměř každý víkend) brát domů, do N. Města. Po čase mám dojem, že si nějak zvykla a zvlášť některé sestřičky - usměvavé - měla ráda a dobře na ně reagovala opětovaným úsměvem. Bylo zajímavé, že i když moc věcí pak už nechápala, na úsměv a smích reagovala do posledních měsíců.

Mrzelo nás, když pak vláda koncem srpna zakázala návštěvy. Naposledy jsme s maminkou byly 16.8. (viz foto) a netušili jsme, že je to naposledy, co ji vidíme a můžeme se jí dotknout.

Maminka pak zemřela 15.11. 2020 jako "kovidová", takže jsme k ní nemohly ani v nemocnici, ani pak "k tělu". Bylo to velmi bolestné a náhlé.  

Děkujeme za každý úsměv a "legrácku", kterou se snažily mamku rozveselit a ulehčit jí tak dlouhé dny. Prosíme, poděkujte za nás sestrám za trpělivost. Mamka měla asi výkyvy nálad a bylo to náročné. 

Chtěla bych ještě říci, že jsem před rokem psala na Krajský úřad Vysočiny s prosbou, aby vám, Mitrovu, byly navýšeny finanční a personální prostředky, protože jste šikovní. Jestli to mělo nějaký pozitivní dopad nevím.  

S přáním mnoha sil, dobrých lidí i prostředků přeje 

Ivana Horáková a sourozenci Petr Pejchal a Věra Moravcová