Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > TISKOVÁ ZPRÁVA - PALIATIVNÍ PÉČE

TISKOVÁ ZPRÁVA - PALIATIVNÍ PÉČETISKOVÁ ZPRÁVA

 

Domov pro seniory Mitrov, p. o., - pracoviště proškolené v paliativní péči

V závěru roku 2019 byla zahájena spolupráce s akreditovanou vzdělávací institucí CURATIO EDUCATION, s.r.o., která pro organizaci připravila ucelenou nabídku akreditovaných vzdělávacích programů pro oblast paliativní péče.

 

„Cílem bylo, aby pracovnici v přímé péči v průběhu dvou let získali základní vhled do problematiky paliativní péče v sociálních službách a dokázali získané odborné informace použít ve své práci,“ uvedla vedoucí úseku DS Pavlína Homolková.

 

Proškolení spočívalo v absolvování následujících kurzů - Paliativní přístupy v geriatrii, Spolupráce s rodinou při doprovázení klientů v závěru života, Péče o duševní zdraví pracovníků v paliativní péči a Individuální plánování v paliativní péči.

Pro praxi byl velmi přínosný kurz pod vedením lektorky Mgr. Berková, která byla za sociální práci oceněna v Senátu ČR.

 

Po absolvování celého vzdělávacího programu obdržel domov Certifikát „Pracoviště proškolené v paliativní péči“. Platnost certifikátu je tři roky.

 

„Vzhledem ke skutečnosti, že všechna témata vzdělávání pracovníky profesně i osobně obohatila, a problematika paliativní péče je poskytované službě v DS Mitrov velmi blízká, plánujeme tuto oblast vzdělávání zachovat také pro příští roky,“ sdělil ředitel organizace Mgr. Josef Myslivec.